loader image

PROFILE ZIMNOGIĘTE

Galwanizowane profile zimnogięte
pod wymiar klienta

Galwanizowane profile ocynkowane, produkowane są przez wyspecjalizowane maszyny zgodnie z normą EN 1090 i certyfikatem CE zachowując przy tym najwyższe standardy jakości. Te wyjątkowo wytrzymałe elementy, są chętnie wykorzystywane w licznych sektorach branży budowlanej.

Oferowane przez nas profile (kształtowniki) zimnogięte dzielą się na dwie grupy :

Profile standardowe, do których zaliczają się zarówno zetowniki (profil Z) jak i ceowniki (profil C) o różnych wysokościach
(120 / 150 / 200 / 250 / 300 mm) i grubościach materiału
(1,0 / 1,5 / 1,75 / 2,0 / 2,5 / 3,0 mm)

Profile niestandardowe określane również jako tzw. profile specjalne, które wykonywane są na konkretne potrzeby klienta. Ich nietypowy kształt pozwala na zastosowanie w niestandardowych przypadkach np. (sigma, profil U czy też profil kapeluszowy)

profile zimnogięte
Profile typu Z

Zetownik

Profile typu C

Ceownik

Profile niestandardowe

Specjalny

Płatew zimnogięta typu Z jest wyrobem powszechnie stosowanym podczas wznoszenia obiektów z konstrukcji stalowych. Nazwa profila pochodzi od jego kształtu, który przypomina literę Z. Jego największym atutem jest niewielka waga, przy bardzo dużej wytrzymałości na obciążenia. Stosując Zetowniki w systemie „na zakład” otrzymujemy belkę wieloprzęsłową, co z kolei pozwala nam osiągać bardzo dobre parametry wytrzymałościowe przy niewielkiej masie obciążającej konstrukcje główną (w porównaniu z ciężkimi profilami gorącowalcowanymi).

W naszej ofercie można znaleźć Zetowniki o różnych parametrach (wysokość, grubość, długości), dzięki czemu klient ma szerokie możliwości wykorzystania ich podczas realizacji swojego projektu. Dopuszczalne jest stosowanie kształtowników Z zarówno w przypadku obiektów nieizolowanych, jak i izolowanych.

profil-z – ze zmianami

Ceownik to kolejny popularny typ kształtowników. Podobnie jak w przypadku profilu typu Z, nazwa ceownika również podchodzi od kształtu (przekroju poprzecznego) przypominającego literę C. Występują w różnych wysokościach i grubościach, a ich długość zależy od potrzeb klienta. Profile te są najczęściej wykorzystywane przy tworzeniu naziemnej konstrukcji pod panele fotowoltaiczne. Ponadto idealnie sprawdzają się jako podkonstrukcja pod otwory okienne, otwory bram czy też rygle ścienne. Czasami wykorzystywane są również jako profile dachowe łączone ze sobą „doczołowo”. Ich wytrzymałość i wszechstronne zastosowanie sprawiają, iż są częstym wyborem wśród wykonawców i inwestorów.

profile-c – ze zmianami

Kształtowniki mają najczęściej postać ceowników czy zetowników. Są to popularne, ale nie jedyne dopuszczalne warianty. Oprócz tego stosuje się także tzw. profile specjalne. Jakie wymiary mają takie elementy? Cechą charakterystyczną tego typu rozwiązań jest ich niestandardowy kształt produkowany specjalnie na życzenie klienta. Mogą to być profile sigma, tężniki, profile U, kątowniki itp. Dzięki temu kształtowniki specjalne mogą spełnić specyficzne potrzeby z każdej branży: zarówno rolniczej, motoryzacyjnej, jak i produkcyjnej czy przemysłowej.

PROFIL_Z_ODGIETY